Historické osobnosti

Ingo Rechenberg

Ingo Rechenberg (narozený 20 listopadu 1934 v Berlíně ) je německý badatel a profesor v současné době v oblasti bioniky . Rechenberg je průkopníkem na poli evolučních algoritmů a umělé evoluce . V letech 1960 až 1970 vynalezl velmi vlivný sadu optimalizačních metod, známých jako evoluční strategie (z německého Evolutionsstrategie). Jeho skupina úspěšně použít nové algoritmy pro náročné problémy, jako aerodynamického křídla design. Jednalo se o první vážné technické aplikace umělé evoluce , důležitý podmnožina stále rostoucí oblasti bioniky .

Rechenberg byl vzděláván na Technické univerzitě v Berlíně a na univerzitě v Cambridge . Od roku 1972 působil jako řádný profesor na Technické univerzitě v Berlíně, kde je v čele oddělení bioniky a vývoj techniky.

Jeho ocenění patří Lifetime Achievement Award na evoluční programování Society (USA, 1995) a evolučních algoritmů Pioneer Cenu IEEE neuronových sítí Society (USA, 2002).V roce 1954, Rechenberg také se stal mistrem světa v oblasti modelů letadel.

 

John Holland

Holland se narodil v Fort Wayne , Indiana, v roce 1929. Studoval fyziku na Massachusetts Institute of Technology a získal titul BS v roce 1950, poté studoval matematiku na univerzitě v Michiganu , který je příjemcem MA v roce 1954. [3] V roce 1959 obdržel první počítačové vědy Ph.D. z University of Michigan. Nyní je profesorem psychologie a profesor elektrotechniky a počítačových věd na University of Michigan, Ann Arbor.

 

John Koza

John R. Koza je počítačový vědec a bývalý konzultační profesor na Stanford University , nejpozoruhodnější pro jeho práci v průkopníkem využívání genetického programovánípro optimalizaci složitých problémů. Byl spoluzakladatelem Scientific Games Corporation , společnost, která postavené počítačové systémy spustit státní loterie ve Spojených státech . John Koza je také připočítán s bytím tvůrce “ stíracího losu „, s pomocí maloobchodních propagační specialista Daniel altánek.

Koza má doktorát v oboru počítačových věd z University of Michigan (1972). Jeho práce byla s názvem On Indukce netriviální, šetrný gramatika na daném vzorku vět.

John Koza má svou vlastní firmu genetického programování Inc., a používá 1000 uzlu clusteru Beowulf , který se skládá z Pentium II a DEC Alpha procesory, dělat jeho výzkum.

Koza byl vystupoval v Popular Science za jeho práci na evoluční programování, které mění svůj vlastní kód, který najdete mnohem složitější řešení. Stroj, který se nazývá „vynález stroj“, který vytvořil antény, obvody, a čočky, a získal patent z amerického patentového úřadu .

V roce 2006 Koza navrhl plán přepracovat sbor volitelů ve Spojených státech tak, že kandidáti budou zvoleni národním lidovým hlasováním .